Energiasäästunädal kutsub mõtlema mõistlikule energia tarbimisele

08.11.2014

10.-16. novembrini toimub üleriigiline Energiasäästunädal, mille eesmärk on suunata inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Energiasäästunädalat peetakse juba kuuendat korda.

“Euroopa Liidu uus eelarveperiood on käivitunud. Eesti jaoks tähendab see, et avanevad erinevad toetusmeetmed korterelamute energeetiliseks renoveerimiseks, taastuvenergialahenduste laialdasemaks rakendamiseks, kaasaegsete tänavavalgustussüsteemide arendamiseks kui ka paljuks muuks kasulikuks. Seepärast soovime energiasäästunädala jooksul pöörata erilist tähelepanu uute energia- ja ressursisäästuga seonduvate suundumuste ning kavandatavate meetmete tutvustamisele. Seminaridel ja infopäevadel jagatakse kogemusi eelmisel toetuste perioodil läbiviidud edukatest projektidest. Üle Eesti toimuvate õppepäevade käigus on võimalik tutvuda renoveeritud kortermajadega ning osaleda teemakohastel seminaridel,“ ütles Energiasäästunädala projektijuht Neeme Kärbo Tartu Regiooni Energiaagentuurist.

Energiasäästunädal avatakse 10. novembril seminariga „Energiamajandus: Eesti jõukuse nurgakivi?“, mis keskendub Eesti energiamajanduse tulevikusuundumustele ning Eesti Energiamajanduse arengukavale ENMAK 2030. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Arengufond ja Tartu Regiooni Energiaagentuur korraldavad selle kell 14.00 Tallinna Energia Avastuskeskuses.

Energiasäästunädala raames korraldatakse üle Eesti enam kui 60 üritust, sealhulgas konverentsid, seminarid, loengud, töötoad ja õppepäevad. Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) viib läbi Energiasäästunädala raames populaarseks saanud kooliõpilaste konkursi „Energiasäästunädal Sinu koolis“. Seda tehakse juba kolmandat aastat ja õpilased on entusiastlikult kaasa löönud.

Energiasäästunädala kavaga saab tutvuda kodulehel www.energiatark.ee, kus on üleval ka juhised ja näpunäited, kuidas tööl ja kodus lihtsate vahenditega elektri ja soojuse tarbimist vähendada.

Energiasäästunädalat korraldavad Tartu Regiooni Energiaagentuur, KredEx, Eesti Energia, Eesti Korteriühistute Liit, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Swedbank, Säästva Eesti Instituut, Tallinna Energiaagentuur ning Tartu Teaduspark.

Teavitust aitavad läbi viia Postimees, ERR, DELFI ja Bauhof.