Tehnoloogiamaailma superstaarid kogunevad kaheks päevaks Ida-Virumaale

31.10.2023

Uutele tehnoloogiatele ja tehisintellektile keskendunud sündmus toob Narva juhtivad eksperdid üle maailma, et koos iduettevõtete asutajate, investorite ja valdkonna huvilistega arutada innovaatiliste tehnoloogiate arengusuundade üle ning leida koostöökohti tehnoloogiasektori arengu edendamisel.

Image
W3N 2022
W3N 2022

Ida-Virumaa suurim tehnoloogiasündmus W3N 2023 on Euroopa üks suurimatest Web3 ja tehisintellekti valdkonnale keskendunud konverentsidest ning see toob Narva kaheks päevaks sadu osalejaid ja kümneid esinejad üle maailma.

Peakorraldaja ZenFrog Lab juht Alexander Bitskov sõnas, et kahepäevast tehnoloogiasündmust eristab teemade ja esinejate mitmekülgsus. “Olen uhke, et minu kodulinnas saab iga huviline näha esinemas ülemaailmseid tehnoloogiamaailma superstaare ning kohalikud iduettevõtjad saavad võimaluse oma ideede valideerimiseks maailma tippudega, samuti luua uusi kontakte, koguda ideid ja teadmisi. Usun, et sündmusel on ka oluline roll Ida-Viru maine kujundamisel ja kohalike inimeste julgustamisel - näitame, et tuleb julgeda unistada, sest maailm on täis erinevaid võimalusi,” sõnas Bitskov.

Tänavu astub W3N 2023 lavale üle 30 esineja ning sündmusele on oodata üle 300 tehnoloogiamaailma huvilise üle maailma. Lisaks programmile saavad iduettevõtted ja aktiivsed inimesed osaleda võistlusel, et tutvustada oma äriideid või idufirmasid rahvusvahelistele ekspertidele.

Startup Estonia Ida-Viru tegevussuuna projektijuht Elina Dubova sõnas, et Ida-Virumaa on tehnoloogiaäri ja iduettevõtluse arendamiseks suure potentsiaaliga piirkond. “Ida-Virumaa on Eesti ühe suurema elanike arvuga maakond, millel on väga suur potentsiaal - meie kohalikud inimesed on haritud ja targad, siinsed koolid on tugevad reaalainetes ning siin on väga palju inimesi, kellel on pikaajalisi kogemusi tootmise ja tehnoloogiaga. See on väga tugev vundament uute ideede ja ettevõtete tekkimiseks. Taolised üritused on Ida-Virumaa arengu jaoks märgilised, sest nad inspireerivad, jagavad teadmisi, annavad võimaluse kontaktide loomiseks ning lõppkokkuvõttes ka uue ettevõtliku põlvkonna kasvamiseks,” sõnas Dubova.

Konverentsi peaasineja on tehnoloogiamaailma tuntud ekspert David D Christensen Ameerika Ühendriikidest. Christensen on täna tehnoloogiahiiu GlobalStep äriarenduse asepresident, kuid tal on üle 20 aasta kogemust tehnoloogia ja interaktiivse meelelahutuse valdkonnas. Ta on olnud juhtivatel positsioonidel sellistes globaalsetes ettevõtetes nagu Activision Blizzard, IGE ja Sony Online Entertainment.

Lavale astub ka Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi professor Gholamreza Anbarjafari, kes on ülikoolis tegutseva masinnägemise töörühma iCV asutaja. Koos kolleegidega arendab Anbarjafari Tartu Ülikooli masinnägemise laboris eetilist ja vastutustundlikku tehisintellekti.

Euroopa Liidu tehisintellekti seadusandluse ja teiste digiregulatsioonide väljatöötamise töörühma liige, Justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna nõunik Henrik Trasberg keskendub oma esinemises usaldusväärse ja inimkeskse tehisintellekti teemadele ning uute tehnoloogiate edendamisele Eestis ja Euroopa Liidus.

Web3 valdkonnale ja tehisintellektile keskendunud W3N 2023 toimub Narvas kolmandat korda. Kahepäevase tehnoloogiasündmuse raames käsitletakse selliseid uusimaid arengusuundi nagu detsentraliseeritud finantsrakendused (DeFi), veebipõhised mängud ja DAO ehk detsentraliseeritud autonoomsete organisatsioonide võrgustik.

Tehnoloogiasündmus W3N 2023 toimub Narvas Vaba Laval (Linda 2, Narva) 12.-13. detsembril. W3N 2023 toimumist toetavad Startup Estonia, Beamline Accelerator ja OBJEKT.  Programmi ja esinejatega saab tutvuda kodulehel: https://w3n.ee/event/ 

 

Hea ajakirjanik!

Kui Sul on soov külastada Narvas 12.-13. detsembril toimuvat W3N 2023 konverentsi, anna palun oma osalemissoovist teada kontaktidel ([email protected]). Hea meelega korraldame sissepääsu ning oleme abiks intervjuude korraldamisel ja kommentaaride hankimisel.

Startup Estonia on riiklik programm Eesti startup ökosüsteemi arendamiseks, andes tõuke iduettevõtete tekkimiseks ning rahvusvahelisteks edulugudeks saamiseks. Startup Estonia programmi viib ellu EASi ja KredExi ühendasutus ning programmi teaduskiirendi tegevusi viib ellu SmartCap. Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.