Noorte ettevõtlikus

Mis on KredExi Karjääriretked?

KredExi Karjääriretked on ellu kutsutud, et tutvustada Eesti koolinoortele nende kodumaakonnas tegutsevaid ettevõtteid ja avardada seekaudu noorte teadmisi karjäärivõimalustest ja toetada noorte ettevõtlikku eluhoiakut.

Tänavu toimuvad Karjääriretked juba kuuendat aastat. Eelmistel aastatel on KredExi Karjääriretked kujunenud õpilaste seas väga menukaks ning viie aasta jooksul on Eesti pea kõikidest maakondadest ettevõtteid külastamas käinud rohkem ligi 1250 koolinoort.  

Igal aastal on 9.-12. klasside õpilastel võimalus tutvuda oma kodukandi tulevaste tööandjatega, et koguda uusi teadmisi ja kogemusi otse keset ettevõtte igapäevategevusi. 

Sel aastal toimuvad ekskursioonid otseülekannetena videosilla vahendusel Zoomis. Virtuaalsed karjääriretked võimaldavad tänavu kaasata kõiki 9.-12. klasside õpilasi, kes soovivad oma  kodukandi ja naabermaakonna tulevaste tööandjatega lähemalt tuttavaks saada.

Videoekskursioone viib sel aastal koos ettevõtete esindajatega läbi "Rakett 69" teadussaate seitsmenda hooaja võitja Karl-Vilhelm Valter, kes kohtub noortega Zoom’i vahendusel.

Millal videoekskursioonid toimuvad ja mis ettevõtteid virtuaalselt külastatakse?

Karjääriretked toimuvad  26. novembrist 4. detsembrini. Oma uksed avavad noortele viies maakonnas:

  • 26. novembril, kell 13.00 Tartumaal ettevõttes Torm Metall
  • 27. novembril, kell 13.00  Saaremaal ettevõttes Ouman Estonia
  • 1. detsembril, kell 13.00 Ida-Virumaal, ettevõttes Waldschnep
  • Lääne-Virumaal, ettevõttes Bauroc - uus aeg selginemisel
  • 4. detsembril, kell 11.00 Harjumaal, ettevõttes Magnetic MRO

 

Koolinoored Estancis

Kuidas osaleda?

Ekskursioonil osalemiseks on vaja arvutit, Zoomi programmi ja ekraani/ekraane, mille taha noored saaksid koguneda. https://zoom.us/download 

Sel aastal saavad virtuaalsetel karjääretkedel osaleda kõik koolid, ent palume videoekskursioonil osalemiseks registreeruda aadressil: www.kredex.ee/registreeri

NB! Kõikide ekskursioonide puhul lõpeb registreerumine kaks päeva enne tuuri toimumist.

KredExi Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi. 

Lisainfo: 

ekskursioon@kredex.ee