fbpx Maandame ettevõtte makseriske - Suur-eksportijale | KredEx

Eksportijad võivad leida endale sobiva lahenduse eksporditehingu, müügikäibe kindlustuse, tarnijakrediidi kindlustuse või ostjakrediidi kindlustuse seast. Ettevõte, kellel on huvi laieneda Eestist väljapoole ja kaitsta seal oma otseinvesteeringut, saab abi investeeringu kindlustusest.

Vaata eksportijale mõeldud teenuseid
 

Eksporditehingu kindlustus

Eksporditehingu kindlustuse eesmärk on pakkuda ettevõttele kindlustunnet tehingute tegemiseks välisturgudel. Kindlustuskaitse võimaldab Su ettevõttel pakkuda välisostjatele paindlikke maksetähtaegu. Kui nad ei suuda maksta arveid korrapäraselt, siis Sinu ettevõte sellepärast ei kannata.

Müügikäibe kindlustus

Müügikäibe kindlustuse eesmärk on pakkuda Su ettevõttele kaitset ostjate makseraskuste tõttu tekkinud kahjude vastu. 
Kindlustuskaitsega saad katta kas kogu müügi või tehingud teatud riikidesse. See aitab Su ettevõttel julgemalt minna uutele turgudele, õppida tundma äripartnerite tausta ja tagab ettevõtte finantsstabiilsuse.

Tarnijakrediidi kindlustus

Tarnijakrediidi kindlustuse eesmärk on pakkuda kindlustust ostja makseraskustest tuleneva kahju vastu neile Eesti ettevõtetele, kes ekspordivad üle kaheaastase maksetähtajaga kapitali- ja kestvuskaupu.

Ostjakrediidi kindlustus

Krediidikindlustuse eesmärk on maandada finantseerimisasutuse riski, mis võib tekkida Eesti eksporditehingu pikaajalise rahastamise korral siis, kui välisriigi ostja muutub maksejõuetuks.