fbpx Parandame elamistingimusi - Korteriühistule | KredEx

Pakume korterelamutele mitmesuguseid finantsteenuseid, et aidata elamu rekonstrueerimise abil suurendada energiatõhusust ja parandada sisekliimat.

KredExi kaudu on võimalik taotleda nii tagastamatut toetust kui ka laenukäendust.

Vaata korteriühistule mõeldud teenuseid

  

Erakorraline korterelamu rekonstrueerimistoetus

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele on teenuse taotluste menetlemine ajutiselt peatatud alates 31.12.2020. Esmase positiivse otsuse saanud taotluste menetlus jätkub. Teavitame teenuse jätkumisest esimesel võimalusel, täname mõistva suhtumise eest. Erakorralise korterelamu rekonstrueerimistoetuse eesmärgiks on soodustada korterelamute energiatõhusaks rekonstrueerimist, parandada sisekliimat ja ohutust ning leevendada Vabariigi Valitsuse 12. märtsil 2020. a välja kuulutatud eriolukorra mõjusid ehitussektoris.

Korterelamu renoveerimislaen

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele on teenuse taotluste menetlemine ajutiselt peatatud alates 31.12.2020. Esmase positiivse otsuse saanud taotluste menetlus jätkub. Teavitame teenuse jätkumisest esimesel võimalusel, täname mõistva suhtumise eest. Laen on suunatud neile ühistutele, kes on saanud pangast renoveerimislaenu taotlusele eitava vastuse või pakkumise, mille tingimused on ebamõistlikud (nt väga lühike tähtaeg, tavapärasest olulisemalt kõrgem intress). Laenu abil on võimalik rahastada renoveerimistöid ja kombineerida laenu KredExi pakutava rekonstrueerimistoetusega , et anda korterelamule terviklikult uus hingamine.

Korterelamulaenu käendus

Laenukäendus sobib korteriühistule, kes soovib võtta pangalaenu elanike elukvaliteedi parandamisega seotud tööde rahastamiseks, kuid kelle riski hindab pank tavalisest suuremaks.

Korterelamu tehaselise rekonstrueerimise toetus

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning KredEx valmistavad ette pilootprojekti, mis loob eeldused korterelamute rekonstrueerimise kiirendamiseks ja selle maksumuse vähendamiseks. Peagi saab riigi toel korda teha tüüpprojektiga ehitatud korterelamuid, kasutades selleks tehases toodetud elemente. Tutvu siin avaliku konkursi materjalidega.

Rekonstrueerimistoetus 2020

Korterelamu terviklik rekonstrueerimine võimaldab suurendada hoone energiatõhusust, pikendab selle eluiga, tõstab väärtust kinnisvaraturul ning toob kaasa paranenud sisekliima. Toetus on mõeldud ühistutele ja kohalikele omavalitsustele, kes soovivad rekonstrueerida oma korterelamu võimalikult terviklikult.

Rekonstrueerimistoetus 2019

Korterelamu terviklik rekonstrueerimine võimaldab suurendada hoone energiatõhusust, pikendab selle eluiga, tõstab väärtust kinnisvaraturul ning toob kaasa paranenud sisekliima. Toetus on mõeldud ühistutele ja kohalikele omavalitsustele, kes soovivad rekonstrueerida oma korterelamu võimalikult terviklikult.

Rekonstrueerimistoetus 2014-2018

Korterelamu terviklik rekonstrueerimine võimaldab suurendada selle energiatõhusust ja pikendab selle eluiga, kasvatab elamu väärtust kinnisvaraturul ning parandab selle sisekliimat. Toetus on mõeldud ühistutele ja kohalikele omavalitsustele, kes soovivad rekonstrueerida oma korterelamu võimalikult terviklikult.

Elektripaigaldiste renoveerimise toetus

Toetuse eesmärk on osaliselt toetada Tallinnas vanal pingesüsteemil (3 × 220 V) olevate hoonete elektripaigaldiste renoveerimist selliselt, et hooned viiakse üle uuele, 3 × 230/400 V pingesüsteemile.