Uudised

Viimased uudised

Placeholder for KredEx on "Eesti Puitmaja Sõber 2020"!
KredEx on "Eesti Puitmaja Sõber 2020"! 14.05.2021
Puitmajaliidu aunimetus Eesti puitmaja sõber 2020 omistati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile ning KredExile korterelamute tehaselise rekonstrueerimise toetusmeetme pilootprojekti välja töötamise ja käivitamise eest.
Placeholder for Eesti idusektor on koroonakriisist taastumas
Eesti idusektor on koroonakriisist taastumas 12.05.2021
Eesti startup-andmebaasi kohaselt tegutses selle aasta 1. kvartali lõpu seisuga Eestis 1144 iduettevõtet ning uusi iduettevõtteid loodi samal ajal 21. Eesti iduettevõtete koondkäive oli 255 miljonit eurot ning iduettevõtted kaasasid kokku 194 miljonit eurot investeeringuid.
Placeholder for Uuenduslikku tehaselise rekonstrueerimise toetust taotleb 37 korteriühistut üle Eesti
Uuenduslikku tehaselise rekonstrueerimise toetust taotleb 37 korteriühistut üle Eesti 11.05.2021
Kokku esitas 37 korteriühistut mitmelt poolt Eestist KredExile taotluse tüüpprojektide järgi ehitatud kuni viiekorruselise korterelamu rekonstrueerimiseks uuenduslikul ja tavapärasest tõhusamal moel. Tehaselise rekonstrueerimisega paigaldatakse kortermajale tehases valmistatud seina- ja katusepaneelid, millesse on juba paigaldatud soojustus, aknad ja ventilatsioonitorud. Kokku jagab KredEx uut moodi rekonstrueerimiseks ligi 17 mln eurot.

Placeholder for KredExi mahud kasvasid eelmisel aastal kõigi teenuste lõikes
KredExi mahud kasvasid eelmisel aastal kõigi teenuste lõikes 27.04.2021
KredExi nõukogu poolt kinnitatud majandusaasta aruande kohaselt tegi KredEx eelmisel aastal ettevõtetele kättesaadavaks 475 mln eurot, kokku kuulub KredExi portfelli rohkem kui 1000 ettevõtet. KredExi eluasemelaenu käenduse abil soetas, rajas või korrastas oma kodu 3658 leibkonda. Hoonete energiatõhususe suurendamiseks toodi turule kolm täiesti uut teenust ning leevendati oluliselt mitme toetuse tingimusi.
Placeholder for Eesti tõusis suurima ükssarvikute arvuga riigiks Euroopas
Eesti tõusis suurima ükssarvikute arvuga riigiks Euroopas 19.04.2021
Eestist on tänaseks tõusnud seitse ükssarvikut ehk tehnoloogiaettevõtet, mille väärtus ületab miljard dollarit. Startup Estonia andmetel on see elaniku kohta rohkem, kui kuskil mujal Euroopas, maailmas edestab Eestit vaid Iisrael.
Placeholder for KredEx Krediidikindlustuse väljamakstud kahjud suurenesid ligi kaks korda
KredEx Krediidikindlustuse väljamakstud kahjud suurenesid ligi kaks korda 14.04.2021
Möödunud aastal kasvas KredEx Krediidikindlustuse poolt kindlustatud Eesti ettevõtete käive kümnendiku võrra 716 miljoni euroni ja eksporditehingud moodustasid sellest 451 miljonit eurot (kasv +16%). Koroonapandeemia valguses oluliselt ebakindlamaks muutunud majandussituatsioonis kasvasid ka ettevõtetele väljamakstud hüvitised ja keskmine kahjusumma.

Arhiiv

Filtreeri