fbpx Uudised | KredEx

Viimased uudised

Placeholder for Huvi elamumajandustoetuste vastu püsib kõrge
Huvi elamumajandustoetuste vastu püsib kõrge 07.08.2020

Kevadel eraldas valitsus kriisi tõttu riiklikele elamumajandustoetustele lisaks ligi 100 miljonit eurot, millest on tänaseks taotlustega kaetud pea pool. Eraisikute ja korteriühistute huvi toetuste vastu on jätkuvalt kõrge.

Placeholder for KredExi ettevõtlusosakonna juht: KredExile eraldatud summa on puhver ning meetmete kasutus näitab turunõudlust
KredExi ettevõtlusosakonna juht: KredExile eraldatud summa on puhver ning meetmete kasutus näitab turunõudlust 29.07.2020
Nädala alguses meedias levinud Riigikogu rahanduskomisjoni liikmete hinnangutega, nagu poleks KredExi ettevõtjatele suunatud kriisimeetmed käima läinud, ei saa kuidagi nõustuda.
Placeholder for KredEx leevendas kriisimeetmete käendustingimusi
KredEx leevendas kriisimeetmete käendustingimusi 24.07.2020
KredEx muutis erakorraliste käendusmeetmete tingimusi, võimaldades senisest riskantsemate projektide finantseerimist ja paindlikkust maksimaalse laenusumma määramisel, samuti vähenesid käendusega kaasnevad tasud kuni poole võrra.

Placeholder for KredEx avas uue korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru
KredEx avas uue korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru 21.07.2020
20. juulist avanes taotlemiseks KredExi erakorraline korterelamute rekonstrueerimistoetus, millega ühistud ja omavalitsused saavad kortermajad kaasaegseks ja energiasäästlikuks muuta. Elamu terviklikul rekonstrueerimisel saab toetust olenevalt piirkonnast 30-50% tööde maksumusest, kuid mitte enam kui 1 miljon eurot.
Placeholder for Eriolukorra algusest alates on ettevõtjad saanud KredExi toel laenu summas 223 miljonit eurot
Eriolukorra algusest alates on ettevõtjad saanud KredExi toel laenu summas 223 miljonit eurot 02.07.2020
KredEx on aprilli algusest tänaseni kriisimeetmete raames sõlminud 67 lepingut otselaenude ja 120 lepingut laenukäenduste osas. Kokku on tänu nendele lepingutele ettevõtjaid rahastatud summas 179 miljonit eurot. Tavapäraste teenustega kokku on eriolukorra algusest sõlmitud 312 lepingut laenusummas 223 miljonit eurot.
Placeholder for Eesti riigi riskikapitali fondi väärtus ja investeerimisvõimekus jätkasid kasvu
Eesti riigi riskikapitali fondi väärtus ja investeerimisvõimekus jätkasid kasvu 18.06.2020

Eesti riigile kuuluva ning SmartCapi poolt valitsetava riskikapitali fondi varade puhasväärtus moodustas möödunud aastal 84 miljonit eurot, kasvades 14 protsenti. Riigile kuuluv investeerimisportfell näitas stabiilset kasvu ning fondi väärtust kasvatas 10 miljoniline investeering, mis suunatakse sel aastal kõrgtehnoloogilisse ettevõtlusesse.


Arhiiv

Filtreeri