Eesti paistis positiivselt silma maailma olulisemas idufirmade uuringus

15.05.2019

Sel reedel presenteeritakse Kultuurikatlas Latitude59 konverentsil rahvusvahelise startup-kogukondade uuringu – Startup Genome tulemusi. Uuringus osales ka Eesti, mis märgiti ära kui tugev ökosüsteem finantstehnoloogia ja küberturvalisuse sektorite arenguks.

Pilt
GSER
GSER

Eelmisel nädalal Amsterdamis ning juba sel reedel Tallinnas esitletavat uuringut peetakse oma uuendusliku ja karmi metoodika tõttu maailma põhjalikumaks startup-ökosüsteemide uuringuks. Selle eesmärk on välja tuua peamised edufaktorid, mis muudavad kohaliku startup-ökosüsteemi ettevõtete arengut soodustavaks.

Kuigi Eesti osales uuringus vähendatud mahus, leidsime positiivse äramärkimise tervelt kahes kategoorias. Eesti tuli viie parima hulka finantstehnoloogiate käivitamise edetabelis. Lisaks kuulub Eesti kümne kõige taskukohasema talendipangaga ökosüsteemi hulka.

Startup Estonia juhi Maarika Truu sõnul annab sellistes uuringutes osalemine hea ülevaate globaalsetest arengusuundadest ning toob välja ka riikide startup-ökosüsteemide tugevusi ja arengukohti. „Viimase kahe ja poole aasta jooksul oleme kasvatanud oma startup-ökosüsteemi koguväärtuse ligi 1,1 miljardi euroni. Meie suurima potentsiaaliga idusektorid on finantstehnoloogiad ning küberturvalisus. Need on sektorid milles oleme viimastel aastatel näinud väga kiiret kasvu. Ja kuigi on oluline teada oma konkurentsieeliseid, peame hoolitsema, et Eestis oleks hea idufirmat luua ja arendada kõigis sektorites.“ 

Globaalselt on kõige kiiremini kasvavad startup-sektorid robootika ja arenenud tootmine, plokiahela tehnoloogiad, põllumajandus tehnoloogia ja toidutehnoloogia sektor, tehisintellekti,  suurandmete ja analüüsi sektor.

Uuringuraporti esitlus toimub konverentsi Latitude59 raames sel reedel kell 13.00 Kultuurikatla terrassisaalis.